Masáže pro psy

VIP PETS

Nabídku našich služeb jsme rozšířili o masáže pro psy a Dornovu terapii. Všechny výkony jsou prováděné certifikovanými masérkami, které do hotelu dojíždí. Proto je dobré masáž pro pejska objednat s předstihem.

Relaxační masáž: Psi, stejně jako lidé, zažívají různé druhy stresu od fyzického (tréninkový program, pracovní zátěž) po emoční (nuda, úzkost, strach). Pokud je pes ve stresu, je jeho tělo v napětí. Podstatou relaxační masáže je zvíře uklidnit a rychle a efektivně uvolnit stres. ... číst více

Podstatou relaxační masáže je zvíře uklidnit a rychle a efektivně uvolnit stres.

Při relaxační masáži je vyvíjen pouze velmi lehký tlak a je udržován plynulý rytmus – dojde tak k hluboké relaxaci a uvolnění nervového napětí. Takto dosažená relaxace uvolní bloky a obnoví tok životadárné energie proudící páteří do ostatních částí těla.

Tato masáž vyvolává hlubokou relaxaci a výrazně uvolňuje nervový systém, může psa i uspat. Po relaxační masáži se váš pes bude cítit celkově lépe.

Kontraindikace: akutní zánět, horečka, infekční stavy, úrazy, zlomeniny, kožní onemocnění, otevřené rány, natržené svaly, pohmožděniny, šok, onkologická onemocnění, březost, minimálně 2 hodiny po krmení

Regenerační masáž: Regenerační masáž je skvělým pomocníkem při prevenci hromadění kyseliny mléčné, které je příčinou vzniku trigger points (spoušťových bodů), obzvlášť po velké zátěži. ... číst více

Tento druh masáže podporuje lymfatický systém a urychluje ozdravný proces. Za tímto účelem je používána tzv. efleráž – klouzavý pohyb dlaní s prsty u sebe, jemné hlazení, hnětení prsty.

Kontraindikace: akutní zánět, horečka, infekční stavy, úrazy, zlomeniny, kožní onemocnění, otevřené rány, natržené svaly, pohmožděniny, šok, onkologická onemocnění, březost, minimálně 2 hodiny po krmení

Udržovací masáž: Cílem tohoto druhu masáže je udržovat svalové a kosterní struktury vašeho psa v dobré kondici, podpořit oběh tělních tekutin a vyplavit toxiny. Tato masáž rovněž umožňuje věnovat se svalům při výskytu tenzí, stresových a spoušťových bodů. ... číst více

Je-li pes v tréninku, udržovací masáž zlepší jeho výkon a předchází vzniku trigger points (spoušťové body).

Pro udržení dobrého zdravotního stavu vašeho psa je vhodné provádět masáže pravidelně.

Kontraindikace: akutní zánět, horečka, infekční stavy, úrazy, zlomeniny, kožní onemocnění, otevřené rány, natržené svaly, pohmožděniny, šok, onkologická onemocnění, březost, minimálně 2 hodiny po krmení.

Dornova metoda je terapie, která příznivě působí na kosterní aparát, svaly, vazy, šlachy a centrální nervovou soustavu.Dokáže napravit špatné postavení obratlů či chybné postavení kostí v kloubu, které ovlivňují svalové napětí. ... číst více

Tato metoda naprosto přesně navrací obratle do fyziologického postavení, je velmi efektivní, bezpečná a zcela nenásilná + podporuje prokrvování.

Je vhodná pro každého psa a však jsou kontraindikace, při kterých se tato metoda provádět nesmí: zánět, horečka, infekční stavy, nehody, úrazy, zlomeniny, náchylnost ke zlomeninám, spondylóza, totální endoprotéza kyčelního kloubu (kontraindikace pro tento kloub) artróza, aseptická nekróza hlavice femuru, resekce hlavice femuru, neurologické problémy bez diagnostiky veterinárního lékaře (výhřez meziobratlové ploténky, infarkt míchy, periferní onemocnění nervové soustavy,..), nestabilita obratlů, deformity páteře, onkologičtí pacienti, jakékoliv podezření na špatný zdravotní stav, březost.

Po absolvování této metody je nutné, aby byl pes 3 dny v naprostém klidu, musí být bez jakéhokoliv běhání. Je to z toho důvodu, že se touto metodou navrací postavení kosterní soustavy do fyziologického stavu a pokud by pes nedodržoval klid, klouby a napravené obratle by se vrátily zpět a terapie by byla pro psa absolutně neefektivní a neúčinná (svaly a vazy si musí „zvyknout“ na nové postavení kostí). Tato masáž je vhodná POUZE v poslední den pobytu psa v hotelu.

  • Masáže pro psy

  • od 500,-
    • Malý a střední pes – 500 Kč
    • Velký a obří pes – 550 Kč

    Délka masáží cca 60 minut

Masérky

VIP PETS

Kamila Šimonová

Před necelými třemi lety začal mít můj (tehdy ještě štěně) hovawart potíže s kyčlemi, podstoupil úspěšnou operaci (juvenilní symfyziodeza) – nicméně po půl roce začal mít nevysvětlitelné (a nutno podotknout, že s operací nesouvisející) potíže s chůzí, padal, zakopával sám o sebe.

Navrhované myelografické vyšetření jsem odmítla, protože by to znamenalo v krátkém časovém úseku pátou anestezii v řadě – a začala jsem hledat alternativní způsoby jak Ardethovi pomoci.

Od té doby jsem absolvovala několik seminářů na téma Odstraňování spoušťových bodů u psa, Dornova metoda pro zvířata, Rekondiční masáže, Cviky na balančních pomůckách, TTouch, atd. Mezitím jsem dostala možnost dvouměsíční praxe na veterinární klinice a i nadále se v tomto směru vzdělávám. Zároveň využívám svých zkušeností s aplikací přípravků EnergyVet.

Mou fyzioterapeutickou “metou“ je mezinárodně uznávaný certifikát CCRP (Certified Canine Rehabilitation Practicioner) udělovaného University of Tennessee. Ne z důvodu potřeby “vlastnit titul“, ale je to momentálně nejucelenější dostupné studium fyzioterapie pro psy.