INTERNÁTNÍ POBYT S VÝCVIKEM

VIP PETS

Exkluzivně nabízíme intenzivní výchovný program pro psy formou internátního pobytu s výcvikem.

Varianty programu:

  • výcvik základní poslušnosti a socializace psa
  • příprava psa na výstavy
  • psychoterapie

Pes je během výcviku ubytován v luxusním psím hotelu a jeho výcvik a socializace probíhá pod vedením zkušených cvičitelů a odborníka na sociální chování psů.

Před přijetím klienta do programu je nutná osobní konzultace. Tuto konzultaci poskytujeme ZDARMA.

Na základě konzultace vám doporučíme vhodnou variantu výcvikového pobytu.

Varianty výcvikového programu

VIP PETS

1. Základní poslušnost + socializace psa

Program je zaměřen na výchovu, poslušnost a správné chování mezi ostatními psy.

Nedílnou součástí je proškolení majitele psa v závěrečné fázi programu.

Program není určen pro agresivní psy.

Minimální délka pobytu: 14 dní

Cena: 1000 Kč/každý započatý den

2. Příprava psa na výstavy

Výcvikový program určený speciálně pro psy s PP.

V případě zájmu je možnost proškolení majitele psa v závěrečné fázi programu.

Program není určen pro agresivní psy.

Minimální délka pobytu: 14 dní

Cena: 1000 Kč/každý započatý den

3. Psychoterapie

Program pro citlivé či bázlivé psy, pomáhá zvýšit sebevědomí a odstranit nežádoucí chování.

Nedílnou součástí je proškolení majitele psa v závěrečné fázi programu.

Program není určen pro agresivní psy.

Minimální délka pobytu: 14 dní

Cena: 1000 Kč/každý započatý den

Absolventi internátního výcviku

VIP PETS

Kříženec shiba inu Hachiko

Hachiko, kříženec shiba inu, 3 roky

Hachiko si za svůj krátký život vytrpěl mnoho zlého. Původní majitel mu navíc ve snaze zabránit ve štěkání nechal do krku zarůst gumovou smyčku, která Hachika přímo ohrožovala na životě.

  • Kvůli špatnému zacházení se u Hachika projevila agrese a byl umístěn do útulku. Po fyzickém uzdravení byl Hachiko šestkrát osvojen a šestkrát vrácen zpět z důvodů nesnášenlivosti s jinými zvířaty a vysoké agrese, která skončila až pokousáním.
  • Agresivního pejska si z olomouckého útulku vyhlédli pracovníci psího hotelu VIP Pets – rozhodli se přijmout Hachika do dočasné péče na převýchovu a dát mu druhou šanci na spokojený život.

Hachikovy začátky v dočasné péči byly krušné. Měl potřebu se neustále pohybovat a točit se dokolečka, nasadit obojek či vodítko bylo nadlidským úkolem. Nesnesl být sám a pozornost si vynucoval hysterickým štěkotem. Jeho agresivita se projevovala i provokací dalších psů, při jakékoli stresové situaci si okusoval tlapky.

Už po měsíci a půl pobytu ve VIP Pets se díky výcviku a pevnému řádu u Hachika projevily razantní změny k lepšímu. Podstatně se uklidnil a jeho ustavičné štěkání zmizelo, stejně jako jeho agrese vůči lidem a dalším psům.

Hachiko zvládá přítomnost jiných psů, dokonce ji vyhledává. Začal spolupracovat jako asistent při resocializaci psů, kteří mají problémy s agresí vůči jiným psům.

set

Set, bázlivost, lekavost a agrese na psy samce

Majitelka border kolie Seta nás kontaktovala s tím, že je to přecitlivělý, až bázlivý pejsek, který reaguje přehnaně na různé podněty, předměty a prostředky, které vydávají zvuky – vadili mu rány, zvuky, kola, skatebordy, brusle apod. Tahal velmi na vodítku, štěkal na kolemjdoucí psy a celkově
byly procházky v obydlených oblastech velkým stresem. Na volno nebylo možné jej pustit vůbec. Setovi nešlo pomoci v hotelu s agresí vůči psům, na to by bylo potřeba mnohem delší čas a také pomocná skupina terapeutických psů, což v našem hotelu není možné. Soustředili jsme se po
dohodě s majitelkou Seta na zocelování jeho sebevědomí, které souvisí se samostatností psa a jeho vyváženým reakcím na podněty. Cvičili jsme cviky poslušnosti a hráli hry na soustředění. Set však potřebuje delší čas, aby byly vidět výsledky a intenzívní práci s majitelkou, které jsme dali
instrukce, jak pejska vést a zocelovat. Internátní pobyt byl nejen novým startem, ale také potřebným odpočinkem pro majitelku, aby mohla nabrat sílu a po návratu Seta se mohla opět pustit do tréninku.

meddy

Meddy, týraný pes a agrese na psy

Německá doga Meddy se v našem hotelu objevila ze dne na den. Prožila si náročné období a pro nevhodné zacházení byla odebrána původnímu majiteli spolkem organizujícím dočasnou péči o psy v nouzi. Zájemců o Meddy bylo mnoho, ale když si ji vzali na zkoušku domů, vždy docházelo v místě bydliště ke konfliktům se psy. Meddy nedokázali zvládnout a vracela se zpět, což jen zhoršovalo její problémy. Velmi tahala na vodítku a měla záchvaty agrese jakmile spatřila psa. Když přišla do našeho hotelu, byla velice agresivní na ostatní psy jakékoli velikosti. Bylo potřeba ji nejprve socializovat. Z počátku se směla na psy jen dívat z dálky a přes plot a to vždy v přítomnosti osoby, které důvěřovala a cítila z ní autoritu. Potřebovala jasné a pevné vedení a psychickou podporu. Její náprava zabrala několik měsíců, ale stálo to za to. Meddy se v hotelu natolik uklidnila, že se mohla volně pohybovat se psy všech velikostí a plemen, s výjimkou dominantních fen s podobně zanedbanou socializací. Po několika návštěvách různých zájemců se našel ten pravý i pro Meddy. Našla svůj domov a vysněnou rodinu, kde si spokojeně žije spolu s dalšími dogami.

bubu-velky

Bubu, socializace a výcvik

Německá doga Bubu 1,5 roku, mladý pes, závislý na majitelích, začínal vyjíždět na psy. Potřeboval socializovat, měl málo možností kontaktu se psy. Na lidi byl hodný, ale velice špatně ovladatelný na vodítku, dováděl a jančil, často také zkoušel silou členy rodiny nakrývat. Majitelé nás kontaktovali z důvodu odjezdu na dovolenou, ale pobyt zároveň využili jako intenzivní soustředění na zlepšení poslušnosti a ovladatelnosti. V hotelu jsme Buba učili samostatnosti, sebekontrole, klidu, soustředění, chůzi na vodítku a také se musel naučit, že pozornost si nemůže vynucovat. Cvičili jsme velmi pozvolna, potřeboval hodně chválit, ale také okamžitě zastavit, pokud na něj přišly choutky a rozdivočel se. Zpočátku stačilo odměňovat za drobnosti, že přišel sám od sebe, nebo že šel v klidu na vodítku. Odměny si totiž nebral z ruky ani doma. Bubovi pobyt velice prospěl. Majitelé se na konci zúčastnili ukázky, jak pejsek může v klidu pracovat, soustředit se a jak mají reagovat pokud začne divočet.

filip

Filip, socializace a počátek výchovy štěněte

Krásné štěňátko kokršpaněla Filípka si jeho majitelé pořídili nejen jako kamaráda a miláčka rodiny, ale také za účelem vystavování. Zodpovědnost za jeho výchovu nechtěli podcenit a svěřili nám malého čertíka již v raném věku několika měsíců. Požadavkem byla socializace a začátky výcviku povelů poslušnosti. Filípek byl neposlušný, velice netrpělivý a měl problém se soustředit. Během svého pobytu se zklidnil a každodenní cvičení si velice užíval. Povely se učil v českém i v ruském jazyce.

Galerie

VIP PETS

Řekli o nás / Naši klienti

VIP PETS

KONTAKTUJTE NÁS PŘÍMO NEBO POMOCÍ FORMULÁŘE