/ by /   Psí útulek Naděje pro čtyři packy / 0 comments

Naším motem je „U nás je každý pes V.I.P.“

Všichni pejskové, kteří jsou ubytovaní v našem hotelu jsou V.I.P. nejen pro své majitele, ale i pro nás. Mají šťastný život, vždy mají plnou misku, vlídné slovo a pohlazení. Někteří se mají lépe než na zámku. Ale co ostatní psi, kteří své milující páníčky nemají nebo je ztratili? V nejlepším případě se dostanou do útulku, kde se o ně obětaví lidé starají jak nejlépe to jde a dají jim střechu nad hlavou. V nejhorším případě se toulají venku a strádají, než se jich někdo ujme a pomůže jim.

Rozhodli jsme se docházet za pejsky do útulků a alespoň se pokusit trochu jim život zpříjemnit špetkou lásky. Osud nám do cesty postavil útulek pro psy Naděje pro čtyři packy na samotě v Opřeticích u Bystřice, kde lišky dávají dobrou noc a není právě snadné se tam dostat.

Nicméně pro psy je toto místo naprosto ideální! Okolí přímo vybízí k dlouhým procházkám krásnou přírodou, v okolí jsou pole, lesy a žádní sousedé, které by mohl rušit častý štěkot pejsků.

Útulek je plný opuštěných psů a koček a stále bohužel přibývají další a další. Všechna zvířátka jsou pod pečlivým dohledem a je o ně postaráno, jsou řádně očipovaná, očkovaná a kastrovaná. Pravidelně dochází také dobrovolníci, kteří pejsky venčí.

Přesto jim chybí vlastní domov.

Mnoho lidí, kteří vidí zvířátko v útulku zvažuje, že by se některého ujmuli. Je to velmi pěkné gesto, ale vždy je třeba pečlivě rozmyslet, zda mají podmínky na to, takovou zodpovědnost zvládnout. Pes ani kočička nejsou hračka, která se koupí, protože je roztomilá a vzápětí, když se objeví problémy nebo nadšení poleví, zase se někam odloží. Je to závazek na dlouhá léta a co je nejdůležitější, je to živý tvor, který má pocity. Pocit zklamání, když jej majitel opustí, takové zvířátko velmi bolí. Pokud si nejste jisti, že zvířátko zvládnete, protože nemáte veškeré potřebné podmínky pro jeho i váš spokojený společný život, jako je krmení, denní aktivity jako procházky a cvičení a přesto máte potřebu se s nějakým pejskem či kočičkou pomazlit, pak na Vás čeká spousta pejsků a kočiček v útulku Naděje pro čtyři packy každou neděli od 10 do 15 hodin. Venčíme tam pejsky také, pojďte se k nám přidat a udělat pejskům radost!

Máte-li možnost a zájem poskytnout finanční či věcnou pomoc útulku, samozřejmě je velmi vítána také!

 

  • Možnost zaslání anonymního finanční daru na č.ú. 242380050/0300    
  • Přispět můžete také na transparentní účet: 2400806985/2010

 

Banner Nekupujte-Adoptujte

SHARE THIS